Kodi zonal Wyk auf FöhrQyteti/qyteza ose krahina:Wyk auf Föhr
Kodi zonal:04681     (+494681)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Wyk auf Föhr (Gjermania)


Prefiksi 04681 është kodi i zonës për Wyk auf Föhr. Dhe Wyk auf Föhr ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Wyk auf Föhr, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Wyk auf Föhr, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +494681.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +494681 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Wyk auf Föhr për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00494681.
Llogaritësi I numrit të telefonit