Kodi zonal WuweiQyteti/qyteza ose krahina:Wuwei

Kodi zonal:

935     (+86 935)

Shteti:

Kina

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Wuwei, Kina


Prefiksi 935 është kodi i zonës për Wuwei. Dhe Wuwei ndodhet në Kina. Nëse ndodheni jashtë Kina dhe dëshironi të telefononi një person në Wuwei, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Kina është +86 (0086), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Wuwei, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +86 935. Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +86 935 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Wuwei për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0086 935.