Kodi zonal WildfleckenQyteti/qyteza ose krahina:Wildflecken
Kodi zonal:09745     (+499745)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Wildflecken (Gjermania)


Prefiksi 09745 është kodi i zonës për Wildflecken. Dhe Wildflecken ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Wildflecken, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Wildflecken, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +499745.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +499745 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Wildflecken për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00499745.
Llogaritësi I numrit të telefonit