Kodi zonal West Kutai (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:West Kutai

Kodi zonal / hyrja telefonike:

0545     (+62545)

Shteti:

Indonezia

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal West Kutai (hyrja telefonike)


Prefiksi 0545 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për West Kutai. Dhe West Kutai ndodhet në Indonezia. Nëse ndodheni jashtë Indonezia dhe dëshironi të telefononi një person në West Kutai, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Indonezia është +62 (0062), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në West Kutai, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +62 545. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +62 545 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në West Kutai për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0062 545.