prefiksi-telefonik-nderkombetar.info
Kodi zonal Wagenfeld-Ströhen (hyrja telefonike)

Kodi zonal Wagenfeld-Ströhen (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Wagenfeld-Ströhen

Kodi zonal / hyrja telefonike:

05774     (+495774)

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Wagenfeld-Ströhen (hyrja telefonike)


Prefiksi 05774 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Wagenfeld-Ströhen. Dhe Wagenfeld-Ströhen ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Wagenfeld-Ströhen, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Wagenfeld-Ströhen, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 5774. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 5774 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Wagenfeld-Ströhen për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 5774.