Kodi zonal Volodymyr-Volynskyy (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Volodymyr-Volynskyy

Kodi zonal / hyrja telefonike:

3342     (+380 3342)

Shteti:

Ukraina

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Volodymyr-Volynskyy (hyrja telefonike)


Prefiksi 3342 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Volodymyr-Volynskyy. Dhe Volodymyr-Volynskyy ndodhet në Ukraina. Nëse ndodheni jashtë Ukraina dhe dëshironi të telefononi një person në Volodymyr-Volynskyy, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Ukraina është +380 (00380), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Volodymyr-Volynskyy, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +380 3342. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +380 3342 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Volodymyr-Volynskyy për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00380 3342.