Kodi zonal Visbek Kr VechtaQyteti/qyteza ose krahina:Visbek Kr Vechta
Kodi zonal:04445     (+494445)

Shteti:

GjermaniaPrefiksi 04445 është kodi i zonës për Visbek Kr Vechta. Dhe Visbek Kr Vechta ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Visbek Kr Vechta, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Visbek Kr Vechta, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +494445.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +494445 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Visbek Kr Vechta për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00494445.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal Visbek Kr Vechta (Gjermania)