Kodi zonal Vĩnh LongQyteti/qyteza ose krahina:Vĩnh Long
Kodi zonal:070     (+8470)

Shteti:

Vietnami


Kodi zonal Vĩnh Long (Vietnami)


Prefiksi 070 është kodi i zonës për Vĩnh Long. Dhe Vĩnh Long ndodhet në Vietnami. Nëse ndodheni jashtë Vietnami dhe dëshironi të telefononi një person në Vĩnh Long, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Vietnami është +84, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Vĩnh Long, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +8470.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +8470 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Vĩnh Long për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 008470.
Llogaritësi I numrit të telefonit