Kodi zonal Villa Hayes (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Villa Hayes

Kodi zonal / hyrja telefonike:

26     (+595 26)

Shteti:

Paraguai

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Villa Hayes (hyrja telefonike)


Prefiksi 26 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Villa Hayes. Dhe Villa Hayes ndodhet në Paraguai. Nëse ndodheni jashtë Paraguai dhe dëshironi të telefononi një person në Villa Hayes, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Paraguai është +595 (00595), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Villa Hayes, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +595 26. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +595 26 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Villa Hayes për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00595 26.