Kodi zonal UsingenQyteti/qyteza ose krahina:Usingen
Kodi zonal:06081     (+496081)

Shteti:

GjermaniaPrefiksi 06081 është kodi i zonës për Usingen. Dhe Usingen ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Usingen, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Usingen, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +496081.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +496081 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Usingen për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00496081.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal Usingen (Gjermania)