Kodi zonal Ulaangom cityQyteti/qyteza ose krahina:Ulaangom city
Kodi zonal:452     (+976 452)

Shteti:

Mongolia


Kodi zonal Ulaangom city (Mongolia)


Prefiksi 452 është kodi i zonës për Ulaangom city. Dhe Ulaangom city ndodhet në Mongolia. Nëse ndodheni jashtë Mongolia dhe dëshironi të telefononi një person në Ulaangom city, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Mongolia është +976, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Ulaangom city, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +976 452.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +976 452 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Ulaangom city për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00976 452.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal Ulaangom city