Kodi zonal Üyench (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Üyench

Kodi zonal / hyrja telefonike:

4353     (+976 4353)

Shteti:

Mongolia

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Üyench (hyrja telefonike)


Prefiksi 4353 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Üyench. Dhe Üyench ndodhet në Mongolia. Nëse ndodheni jashtë Mongolia dhe dëshironi të telefononi një person në Üyench, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Mongolia është +976 (00976), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Üyench, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +976 4353. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +976 4353 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Üyench për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00976 4353.