Kodi zonal Tsogttsetsii (Tavan Tolgoi) (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Tsogttsetsii (Tavan Tolgoi)

Kodi zonal / hyrja telefonike:

5355     (+976 5355)

Shteti:

Mongolia

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Tsogttsetsii (Tavan Tolgoi) (hyrja telefonike)


Prefiksi 5355 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Tsogttsetsii (Tavan Tolgoi). Dhe Tsogttsetsii (Tavan Tolgoi) ndodhet në Mongolia. Nëse ndodheni jashtë Mongolia dhe dëshironi të telefononi një person në Tsogttsetsii (Tavan Tolgoi), përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Mongolia është +976 (00976), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Tsogttsetsii (Tavan Tolgoi), përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +976 5355. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +976 5355 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Tsogttsetsii (Tavan Tolgoi) për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00976 5355.