Kodi zonal TroyitskeQyteti/qyteza ose krahina:Troyitske
Kodi zonal:6456     (+380 6456)

Shteti:

Ukraina


Kodi zonal Troyitske (Ukraina)


Prefiksi 6456 është kodi i zonës për Troyitske. Dhe Troyitske ndodhet në Ukraina. Nëse ndodheni jashtë Ukraina dhe dëshironi të telefononi një person në Troyitske, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Ukraina është +380, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Troyitske, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +380 6456.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +380 6456 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Troyitske për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00380 6456.
Llogaritësi I numrit të telefonit