Kodi zonal Traitsching



Qyteti/qyteza ose krahina:Traitsching

Kodi zonal:

09974     (+499974)

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Traitsching (Gjermania)


Prefiksi 09974 është kodi i zonës për Traitsching. Dhe Traitsching ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Traitsching, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Traitsching, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 9974. Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 9974 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Traitsching për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 9974.