Kodi zonal Thaze (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Thaze

Kodi zonal / hyrja telefonike:

6469     (+95 6469)

Shteti:

Mianmar

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Thaze (hyrja telefonike)


Prefiksi 6469 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Thaze. Dhe Thaze ndodhet në Mianmar. Nëse ndodheni jashtë Mianmar dhe dëshironi të telefononi një person në Thaze, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Mianmar është +95 (0095), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Thaze, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +95 6469. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +95 6469 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Thaze për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0095 6469.