Kodi zonal Thannhausen Schwab (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Thannhausen Schwab

Kodi zonal / hyrja telefonike:

08281     (+498281)

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Thannhausen Schwab (hyrja telefonike)


Prefiksi 08281 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Thannhausen Schwab. Dhe Thannhausen Schwab ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Thannhausen Schwab, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Thannhausen Schwab, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 8281. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 8281 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Thannhausen Schwab për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 8281.