Kodi zonal Teetain (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Teetain

Kodi zonal / hyrja telefonike:

7050     (+95 7050)

Shteti:

Mianmar

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Teetain (hyrja telefonike)


Prefiksi 7050 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Teetain. Dhe Teetain ndodhet në Mianmar. Nëse ndodheni jashtë Mianmar dhe dëshironi të telefononi një person në Teetain, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Mianmar është +95 (0095), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Teetain, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +95 7050. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +95 7050 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Teetain për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0095 7050.