Kodi zonal Tebessa, Guelma, Souk Ahras (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Tebessa, Guelma, Souk Ahras

Kodi zonal / hyrja telefonike:

037     (+21337)

Shteti:

Algjeria

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Tebessa, Guelma, Souk Ahras (hyrja telefonike)


Prefiksi 037 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Tebessa, Guelma, Souk Ahras. Dhe Tebessa, Guelma, Souk Ahras ndodhet në Algjeria. Nëse ndodheni jashtë Algjeria dhe dëshironi të telefononi një person në Tebessa, Guelma, Souk Ahras, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Algjeria është +213 (00213), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Tebessa, Guelma, Souk Ahras, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +213 37. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +213 37 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Tebessa, Guelma, Souk Ahras për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00213 37.