Kodi zonal TarkwaQyteti/qyteza ose krahina:Tarkwa
Kodi zonal:03123     (+2333123)

Shteti:

Gana


Kodi zonal Tarkwa (Gana)


Prefiksi 03123 është kodi i zonës për Tarkwa. Dhe Tarkwa ndodhet në Gana. Nëse ndodheni jashtë Gana dhe dëshironi të telefononi një person në Tarkwa, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gana është +233, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Tarkwa, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +2333123.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +2333123 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Tarkwa për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 002333123.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal Tarkwa