Kodi zonal Tabiteuea South (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Tabiteuea South

Kodi zonal / hyrja telefonike:

44     (+686 44)

Shteti:

Kiribati

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Tabiteuea South (hyrja telefonike)


Prefiksi 44 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Tabiteuea South. Dhe Tabiteuea South ndodhet në Kiribati. Nëse ndodheni jashtë Kiribati dhe dëshironi të telefononi një person në Tabiteuea South, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Kiribati është +686 (00686), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Tabiteuea South, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +686 44. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +686 44 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Tabiteuea South për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00686 44.