Kodi zonal Suzak (Suzak)Qyteti/qyteza ose krahina:Suzak (Suzak)
Kodi zonal:3748     (+996 3748)

Shteti:

KirgistaniPrefiksi 3748 është kodi i zonës për Suzak (Suzak). Dhe Suzak (Suzak) ndodhet në Kirgistani. Nëse ndodheni jashtë Kirgistani dhe dëshironi të telefononi një person në Suzak (Suzak), përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Kirgistani është +996, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Suzak (Suzak), përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +996 3748.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +996 3748 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Suzak (Suzak) për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00996 3748.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal Suzak (Suzak) (Kirgistani)