Kodi zonal Sulzbach-RosenbergQyteti/qyteza ose krahina:Sulzbach-Rosenberg
Kodi zonal:09661     (+499661)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Sulzbach-Rosenberg (Gjermania)


Prefiksi 09661 është kodi i zonës për Sulzbach-Rosenberg. Dhe Sulzbach-Rosenberg ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Sulzbach-Rosenberg, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Sulzbach-Rosenberg, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +499661.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +499661 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Sulzbach-Rosenberg për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00499661.
Llogaritësi I numrit të telefonit