Kodi zonal Sulzbach an der MurrQyteti/qyteza ose krahina:Sulzbach an der Murr
Kodi zonal:07193     (+497193)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Sulzbach an der Murr (Gjermania)


Prefiksi 07193 është kodi i zonës për Sulzbach an der Murr. Dhe Sulzbach an der Murr ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Sulzbach an der Murr, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Sulzbach an der Murr, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +497193.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +497193 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Sulzbach an der Murr për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00497193.
Llogaritësi I numrit të telefonit