Kodi zonal Steinau an der StraßeQyteti/qyteza ose krahina:Steinau an der Straße
Kodi zonal:06663     (+496663)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Steinau an der Straße (Gjermania)


Prefiksi 06663 është kodi i zonës për Steinau an der Straße. Dhe Steinau an der Straße ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Steinau an der Straße, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Steinau an der Straße, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +496663.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +496663 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Steinau an der Straße për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00496663.
Llogaritësi I numrit të telefonit