Kodi zonal SpiegelbergQyteti/qyteza ose krahina:Spiegelberg
Kodi zonal:07194     (+497194)

Shteti:

GjermaniaPrefiksi 07194 është kodi i zonës për Spiegelberg. Dhe Spiegelberg ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Spiegelberg, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Spiegelberg, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +497194.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +497194 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Spiegelberg për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00497194.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal Spiegelberg (Gjermania)