Kodi zonal Skelmersdale/OrmskirkQyteti/qyteza ose krahina:Skelmersdale/Ormskirk
Kodi zonal:01695     (+441695)

Shteti:

Mbretëria e Bashkuar e Britanisë


Kodi zonal Skelmersdale/Ormskirk (Mbretëria e Bashkuar e Britanisë)


Prefiksi 01695 është kodi i zonës për Skelmersdale/Ormskirk. Dhe Skelmersdale/Ormskirk ndodhet në Mbretëria e Bashkuar e Britanisë. Nëse ndodheni jashtë Mbretëria e Bashkuar e Britanisë dhe dëshironi të telefononi një person në Skelmersdale/Ormskirk, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Mbretëria e Bashkuar e Britanisë është +44, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Skelmersdale/Ormskirk, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +441695.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +441695 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Skelmersdale/Ormskirk për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00441695.
Llogaritësi I numrit të telefonit