Kodi zonal Sjöbo



Qyteti/qyteza ose krahina:Sjöbo
Kodi zonal:0416     (+46416)

Shteti:

Suedia


Kodi zonal Sjöbo (Suedia)


Prefiksi 0416 është kodi i zonës për Sjöbo. Dhe Sjöbo ndodhet në Suedia. Nëse ndodheni jashtë Suedia dhe dëshironi të telefononi një person në Sjöbo, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Suedia është +46, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Sjöbo, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +46416.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +46416 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Sjöbo për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0046416.




Llogaritësi I numrit të telefonit