Kodi zonal SilzQyteti/qyteza ose krahina:Silz
Kodi zonal:5263     (+43 5263)

Shteti:

Austria


Kodi zonal Silz (Austria)


Prefiksi 5263 është kodi i zonës për Silz. Dhe Silz ndodhet në Austria. Nëse ndodheni jashtë Austria dhe dëshironi të telefononi një person në Silz, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Austria është +43, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Silz, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +43 5263.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +43 5263 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Silz për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0043 5263.
Llogaritësi I numrit të telefonit