Kodi zonal ŠiauliaiQyteti/qyteza ose krahina:Šiauliai
Kodi zonal:841     (+370 841)

Shteti:

Lituania


Kodi zonal Šiauliai (Lituania)


Prefiksi 841 është kodi i zonës për Šiauliai. Dhe Šiauliai ndodhet në Lituania. Nëse ndodheni jashtë Lituania dhe dëshironi të telefononi një person në Šiauliai, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Lituania është +370, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Šiauliai, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +370 841.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +370 841 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Šiauliai për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00370 841.
Llogaritësi I numrit të telefonit