Kodi zonal Shinejinst (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Shinejinst

Kodi zonal / hyrja telefonike:

4459     (+976 4459)

Shteti:

Mongolia

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Shinejinst (hyrja telefonike)


Prefiksi 4459 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Shinejinst. Dhe Shinejinst ndodhet në Mongolia. Nëse ndodheni jashtë Mongolia dhe dëshironi të telefononi një person në Shinejinst, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Mongolia është +976 (00976), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Shinejinst, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +976 4459. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +976 4459 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Shinejinst për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00976 4459.