Kodi zonal Shariatpur (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Shariatpur

Kodi zonal / hyrja telefonike:

0662     (+880662)

Shteti:

Bangladeshi

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Shariatpur (hyrja telefonike)


Prefiksi 0662 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Shariatpur. Dhe Shariatpur ndodhet në Bangladeshi. Nëse ndodheni jashtë Bangladeshi dhe dëshironi të telefononi një person në Shariatpur, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Bangladeshi është +880 (00880), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Shariatpur, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +880 662. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +880 662 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Shariatpur për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00880 662.