Kodi zonal Semenivka (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Semenivka

Kodi zonal / hyrja telefonike:

4659     (+380 4659)
5341     (+380 5341)

Shteti:

Ukraina

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Semenivka (hyrja telefonike)


Prefiksi 5341 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Semenivka. Dhe Semenivka ndodhet në Ukraina. Nëse ndodheni jashtë Ukraina dhe dëshironi të telefononi një person në Semenivka, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Ukraina është +380 (00380), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Semenivka, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +380 5341. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +380 5341 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Semenivka për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00380 5341.