Kodi zonal Seelbach SchutterQyteti/qyteza ose krahina:Seelbach Schutter
Kodi zonal:07823     (+497823)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Seelbach Schutter (Gjermania)


Prefiksi 07823 është kodi i zonës për Seelbach Schutter. Dhe Seelbach Schutter ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Seelbach Schutter, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Seelbach Schutter, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +497823.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +497823 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Seelbach Schutter për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00497823.
Llogaritësi I numrit të telefonit