Kodi zonal Seeheim-JugenheimQyteti/qyteza ose krahina:Seeheim-Jugenheim
Kodi zonal:06257     (+496257)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Seeheim-Jugenheim (Gjermania)


Prefiksi 06257 është kodi i zonës për Seeheim-Jugenheim. Dhe Seeheim-Jugenheim ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Seeheim-Jugenheim, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Seeheim-Jugenheim, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +496257.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +496257 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Seeheim-Jugenheim për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00496257.
Llogaritësi I numrit të telefonit