Kodi zonal Schönewalde b HerzbergQyteti/qyteza ose krahina:Schönewalde b Herzberg
Kodi zonal:035362     (+4935362)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Schönewalde b Herzberg (Gjermania)


Prefiksi 035362 është kodi i zonës për Schönewalde b Herzberg. Dhe Schönewalde b Herzberg ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Schönewalde b Herzberg, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Schönewalde b Herzberg, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +4935362.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +4935362 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Schönewalde b Herzberg për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 004935362.
Llogaritësi I numrit të telefonit