Kodi zonal Schloss Holte-Stukenbrock (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Schloss Holte-Stukenbrock

Kodi zonal / hyrja telefonike:

05207     (+495207)

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Schloss Holte-Stukenbrock (hyrja telefonike)


Prefiksi 05207 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Schloss Holte-Stukenbrock. Dhe Schloss Holte-Stukenbrock ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Schloss Holte-Stukenbrock, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Schloss Holte-Stukenbrock, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 5207. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 5207 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Schloss Holte-Stukenbrock për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 5207.