Kodi zonal Saterland-RamslohQyteti/qyteza ose krahina:Saterland-Ramsloh
Kodi zonal:04498     (+494498)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Saterland-Ramsloh (Gjermania)


Prefiksi 04498 është kodi i zonës për Saterland-Ramsloh. Dhe Saterland-Ramsloh ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Saterland-Ramsloh, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Saterland-Ramsloh, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +494498.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +494498 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Saterland-Ramsloh për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00494498.
Llogaritësi I numrit të telefonit