Kodi zonal Santiago del EsteroQyteti/qyteza ose krahina:Santiago del Estero
Kodi zonal:0384     (+54384)
0385     (+54385)
03861     (+543861)

Shteti:

Argjentina


Kodi zonal Santiago del Estero (Argjentina)


Prefiksi 03861 është kodi i zonës për Santiago del Estero. Dhe Santiago del Estero ndodhet në Argjentina. Nëse ndodheni jashtë Argjentina dhe dëshironi të telefononi një person në Santiago del Estero, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Argjentina është +54, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Santiago del Estero, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +543861.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +543861 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Santiago del Estero për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00543861.
Llogaritësi I numrit të telefonit