Kodi zonal Santa Fe / Santiago del Estero (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Santa Fe / Santiago del Estero

Kodi zonal / hyrja telefonike:

03491     (+543491)

Shteti:

Argjentina

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Santa Fe / Santiago del Estero (hyrja telefonike)


Prefiksi 03491 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Santa Fe / Santiago del Estero. Dhe Santa Fe / Santiago del Estero ndodhet në Argjentina. Nëse ndodheni jashtë Argjentina dhe dëshironi të telefononi një person në Santa Fe / Santiago del Estero, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Argjentina është +54 (0054), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Santa Fe / Santiago del Estero, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +54 3491. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +54 3491 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Santa Fe / Santiago del Estero për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0054 3491.