Kodi zonal San MiguelQyteti/qyteza ose krahina:San Miguel
Kodi zonal:783     (+595 783)

Shteti:

Paraguai


Kodi zonal San Miguel (Paraguai)


Prefiksi 783 është kodi i zonës për San Miguel. Dhe San Miguel ndodhet në Paraguai. Nëse ndodheni jashtë Paraguai dhe dëshironi të telefononi një person në San Miguel, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Paraguai është +595, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në San Miguel, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +595 783.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +595 783 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në San Miguel për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00595 783.
Llogaritësi I numrit të telefonit