Kodi zonal Rüdesheim am RheinQyteti/qyteza ose krahina:Rüdesheim am Rhein
Kodi zonal:06722     (+496722)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Rüdesheim am Rhein (Gjermania)


Prefiksi 06722 është kodi i zonës për Rüdesheim am Rhein. Dhe Rüdesheim am Rhein ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Rüdesheim am Rhein, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Rüdesheim am Rhein, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +496722.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +496722 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Rüdesheim am Rhein për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00496722.
Llogaritësi I numrit të telefonit