Kodi zonal Rottenburg a d LaaberQyteti/qyteza ose krahina:Rottenburg a d Laaber
Kodi zonal:08781     (+498781)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Rottenburg a d Laaber (Gjermania)


Prefiksi 08781 është kodi i zonës për Rottenburg a d Laaber. Dhe Rottenburg a d Laaber ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Rottenburg a d Laaber, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Rottenburg a d Laaber, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +498781.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +498781 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Rottenburg a d Laaber për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00498781.
Llogaritësi I numrit të telefonit