Kodi zonal Rotenburg a d Fulda (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Rotenburg a d Fulda

Kodi zonal / hyrja telefonike:

06623     (+496623)

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Rotenburg a d Fulda (hyrja telefonike)


Prefiksi 06623 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Rotenburg a d Fulda. Dhe Rotenburg a d Fulda ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Rotenburg a d Fulda, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Rotenburg a d Fulda, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 6623. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 6623 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Rotenburg a d Fulda për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 6623.