Kodi zonal RoggenburgQyteti/qyteza ose krahina:Roggenburg
Kodi zonal:07300     (+497300)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Roggenburg (Gjermania)


Prefiksi 07300 është kodi i zonës për Roggenburg. Dhe Roggenburg ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Roggenburg, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Roggenburg, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +497300.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +497300 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Roggenburg për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00497300.
Llogaritësi I numrit të telefonit