Kodi zonal Rochdale, Rossendale and Shaw (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Rochdale, Rossendale and Shaw

Kodi zonal / hyrja telefonike:

01706     (+441706)

Shteti:

Mbretëria e Bashkuar e Britanisë

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Rochdale, Rossendale and Shaw (hyrja telefonike)


Prefiksi 01706 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Rochdale, Rossendale and Shaw. Dhe Rochdale, Rossendale and Shaw ndodhet në Mbretëria e Bashkuar e Britanisë. Nëse ndodheni jashtë Mbretëria e Bashkuar e Britanisë dhe dëshironi të telefononi një person në Rochdale, Rossendale and Shaw, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Mbretëria e Bashkuar e Britanisë është +44 (0044), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Rochdale, Rossendale and Shaw, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +44 1706. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +44 1706 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Rochdale, Rossendale and Shaw për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0044 1706.