Kodi zonal Río Negro / La Pampa (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Río Negro / La Pampa

Kodi zonal / hyrja telefonike:

02931     (+542931)

Shteti:

Argjentina

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Río Negro / La Pampa (hyrja telefonike)


Prefiksi 02931 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Río Negro / La Pampa. Dhe Río Negro / La Pampa ndodhet në Argjentina. Nëse ndodheni jashtë Argjentina dhe dëshironi të telefononi një person në Río Negro / La Pampa, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Argjentina është +54 (0054), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Río Negro / La Pampa, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +54 2931. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +54 2931 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Río Negro / La Pampa për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0054 2931.