Kodi zonal Riedlingen WürttQyteti/qyteza ose krahina:Riedlingen Württ
Kodi zonal:07371     (+497371)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Riedlingen Württ (Gjermania)


Prefiksi 07371 është kodi i zonës për Riedlingen Württ. Dhe Riedlingen Württ ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Riedlingen Württ, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Riedlingen Württ, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +497371.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +497371 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Riedlingen Württ për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00497371.
Llogaritësi I numrit të telefonit