Kodi zonal Rheine-MesumQyteti/qyteza ose krahina:Rheine-Mesum
Kodi zonal:05975     (+495975)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Rheine-Mesum (Gjermania)


Prefiksi 05975 është kodi i zonës për Rheine-Mesum. Dhe Rheine-Mesum ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Rheine-Mesum, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Rheine-Mesum, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +495975.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +495975 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Rheine-Mesum për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00495975.
Llogaritësi I numrit të telefonit