Kodi zonal Rhauderfehn-Burlage (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Rhauderfehn-Burlage

Kodi zonal / hyrja telefonike:

04967     (+494967)

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Rhauderfehn-Burlage (hyrja telefonike)


Prefiksi 04967 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Rhauderfehn-Burlage. Dhe Rhauderfehn-Burlage ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Rhauderfehn-Burlage, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Rhauderfehn-Burlage, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 4967. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 4967 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Rhauderfehn-Burlage për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 4967.